Византийский Ковчег | Игры

Алиса в Cтране чудес

В 1901 году издательство «London, New York: Harper & Brothers» выпустило одну из наиболее красивых версий книги «Алиса в Cтране чудес», Льюиса Кэрролла. Текст сопровождается замечательными иллюстрациями Петра Ньюэлла. Предлагаем вам полюбоваться на эти работы:

Волшебные пейзажи

Dorothe из Германии создает сказочные лесные пейзажи. Ее также вдохновляет 3D графика, которую она использует для создания картин в стиле фэнтези. Предлагаем и вам окунуться в созданные Dorothe миры.

Корсунская легенда. Русский духовный театр «Глас»

Никогда бы не подумал, что я так хорошо понимаю старославянский язык. Еще удивительнее то, что построенный на живом и певучем древнем слове спектакль, созданный на таком тяжелом и противоречивом материале, как история Крещения Руси, удался.

Форма «отстраненного сопереживания», выбранная создателями этого самобытного спектакля Н.Астаховым и Т.Белевич, наивная стилистика старинных «живых картин», театральных опытов с хороводами, песнями, припевками, речитативами и обрядами, совершенно гармонично соединилась с как бы бесхитростной и очень искренней игрой.


Final Fantasy X

Rok 1987. Małe studio Square stoi na granicy bankructwa i zamierza wydać swój ostatni tytuł, pożegnanie. Nazywa ją „Final Fantasy” – ostatnia fantazja. Niespodziewanie gra staje się hitem, a studio, które wcześniej żegnało się ze swoją przygodą w tym bieznesie, zaczyna odnosić coraz większe sukcesy. Czasem rzeczywistość pisze zupełnie niewiarygodne scenariusze, które uważamy za naiwne nawet w filmach. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Bohater tej krótkiej opowieści zyskał sobie wielką sławę i rozgłos na całym świecie, a w 2001 roku stworzył grę, o której będzie mowa w niniejszej recenzji. Mowa o Final Fantasy X. Mimo że jest to dziesiąta odsłona serii, śmiało można zacząć swoją przygodę z tymi tytułami właśnie od niej.

The Banner Saga

Mimo wspaniałości jej świata i założeń nie ma aż tak wielu gier, które czerpałyby garściami z mitologii skandynawskiej. Wyprodukowana przez studio Stoic – The Banner Saga – stara się naprawić ten błąd i wprowadza nas w niesamowicie klimatyczną historię o wikingach, ich bogach oraz zmierzchu czasów. Wszystko to opowiedziane z perspektywy osób, które starają się uciec przed nadchodzącą zagładą.
Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jest prześliczna, ręcznie wykonana grafika. Sprawia ona, że czujemy się jakbyśmy oglądali świetnie zanimowany komiks albo anime. Z drugiej strony oprawa graficzna jest na tyle prosta, przejrzysta i czytelna, żeby miło oglądało się scenki i nie miało wrażenia przerostu formy nad treścią.


VAMPIRE THE MASQUERADE: BLOODLINES

W okresie Święta Zmarłych i Halloween czas na recenzję gry nawiązującej trochę do tematyki tych świąt. Cóż może być lepszego niż wampiry? Chociaż książki i filmy dość poważnie wyeksploatowały już tematykę krwiopijców i pokazały nam ich sylwetki niemalże z każdej strony, gry komputerowe nie do końca dają sobie radę z przeniesieniem tych stworzeń na ekrany komputerów.Yakuza: Dead Souls

Tęskniliście za bohaterami Yakuzy?

Jeśli tak, SEGA przygotowała dla Was nie lada niespodziankę. Yakuza: Dead Souls to gra utrzymana w klimacie Yakuzy, lecz nie należąca do kanonu, tzw. spin-off. Produkcja raz jeszcze przenosi nas do Kamurocho, lecz tym razem nie będziemy obijać mafiozów, którzy sprzeniewierzyli się honorowi i zasadom. Czas postrzelać do zombie.
Choć początek może wskazywać coś zupełnie innego, ta część nie bierze siebie zupełnie na serio – dostajemy produkt spod znaku zombie apokalipsy, lecz utrzymany w dość luźnej konwencji – i (co być może najważniejsze) w niepowtarzalnym klimacie tak charakterystycznym dla tej serii. Co za tym idzie – nie każdemu gra może się spodobać, lecz jeśli poprzednie przygody japońskich gangsterów przypadły Ci do gustu, prawdopodobnie i przy tej części czeka Cię masa dobrej zabawy.Yakuza 4

Każde miasto ma swoje tajemnice, lecz Tokio jest milczącym świadkiem szczególnie wielu. To właśnie tam, a dokładniej do Kamurocho (wzorowanego na Kabukicho – dzielnicy rozrywki położonej w okręgu Shinjuku), zabiera nas akcja Yakuzy 4. Gra wprost przesiąknięta jest japońszczyzną i posiada niepowtarzalny klimat, który jednych wessie bez reszty, ale dla drugich może stanowić barierę trudną do przeskoczenia.